Skip to content Skip to footer

Kim jesteśmy?

Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, jest ruchem świeckich w Kościele, pomagającym małżeństwom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy tego sakramentu.

Jesteście małżeństwem sakramentalnym i chcielibyście pielęgnować miłość małżeńską? Zwracacie szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem? Pragniecie opierać na Bogu dobre relacje w swojej rodzinie, przekazywać wiarę swoim dzieciom, a także doświadczyć życia we wspólnocie z innymi małżeństwami? Doskonale trafiliście!

Struktura DK

Małżeństwa należące do DK tworzą kręgi. Nad pracą i rozwojem duchowym kręgu czuwają: para animatorska/ pilotująca i ksiądz moderator. Kręgi skupione są w rejonach, za które odpowiadają pary rejonowe, zaś poszczególne rejony tworzą Domowy Kościół Diecezji, na czele z parą diecezjalną oraz opiekunem duchowym – księdzem moderatorem DK. Para diecezjalna, pary rejonowe i animatorskie są wybierane na określony czas. 

Spotkania w kręgach

Spotykamy się raz w miesiącu w grupach, tzw. kręgach, o stałym składzie (4-7 małżeństw). Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwa odpowiednio przygotowana para małżeńska oraz ksiądz opiekun. Cały czas powstają nowe kręgi, więc jeśli chcesz dołączyć, skontaktuj się z wybraną parą rejonową. 

Zobowiązania (dary)

Małżeństwa będące w DK przyjmują 7 zobowiązań-darów, umacniających więź małżeńską i rodzinną oraz pogłębiających relację z Bogiem. Są to: codzienny namiot spotkania, codzienna modlitwa małżeńska i rodzinna, regularne studium Pisma Świętego, comiesięczny dialog małżeński, przynajmniej raz w roku uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych, podejmowanie reguły życia (systematyczna praca nad sobą, małżeństwem, rodziną).

Chcesz wiedzieć więcej?

Pary rejonowe

Rejon
kutnowski

Edyta i Paweł Rozpiórscy

Tel: 609 379 796
Email: para.rejon.kutno@gmail.com

Rejon
skierniewicki

Anna i Marcin Giełdzińscy

Tel: 602 204 855
Email: para.rejon.skierniewice@gmail.com

Rejon
spalski

Kinga i Daniel Stankiewicz

Tel: 669 908 695
Email: para.rejon.spala@gmail.com

Rejon
żyrardowski

Wanda i Piotr Stawiccy

Tel: 608 575 154
Email: p.staw@o2.pl

Formacja

Rekolekcje

Ruch, wywodząc się z oaz rekolekcyjnych, widzi w nich podstawową metodę swojej formacji, jak i metodę wprowadzania coraz to nowych rodzin do Domowego Kościoła.

Rekolekcje przeznaczone są dla małżonków wraz z dziećmi. Są to rekolekcje przeżyciowe, przyjmujące zewnętrznie formę wczasów rodzinnych, których głównym celem jest przeżycie tajemnicy Kościoła w braterskiej wspólnocie. Małżeństwa uczestniczą w spotkaniach formacyjnych, konferencjach i modlitwach, natomiast dzieci w tym czasie mają zorganizowaną opiekę i elementy formacji.

Wspieramy się

Zależy nam, by sytuacja materialna nie stała na przeszkodzie w rozwoju duchowym, dlatego oferujemy możliwość wzajemnego dofinasowania wyjazdów rekolekcyjnych. Członkowie Ruchu chcący wspomóc wyjazdy rekolekcyjne innych rodzin lub skorzystać z pomocy, mogą zgłosić się do Par Rejonowych.

Kontakt

Moderator
diecezjalny

ks. Sylwester Bernat

Tel: 665 562 181
Email: bernardzik@interia.pl

Moderator diecezjalny
Dzieci i młodzieży

ks. Tomasz Staszewski

Tel: 661 587 753
Email: tomas-ens@o2.pl

Moderator diecezjalny
Domowego Kościoła

ks. Paweł Pietrzak

Tel: 697 790 204
Email: piegrande@poczta.fm

Para
diecezjalna

Teresa i Piotr Bibikowie

Tel: 601 365 395
Email: para.dk.lowicz@wp.pl

Copyright © M&K 2023

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com