Nowi animatorzy przyjęli Krzyż Animatora, COM 2026
W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego podczas Centralnej Oazy Matki w Krościenku nad Dunajcem nasi animatorzy: Magda, Maciek i Piotrek w sposób uroczysty z rąk moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie, księdza Marka Sędka, otrzymali krzyże animatorskie i zostali pobłogosławieni do pełnienia posługi animatorów Ruchu.
“COM w Krościenku, podczas którego przyjąłem Krzyż Animatora, był dla mnie niesamowitym przeżyciem oraz doświadczeniem Żywego i młodego Kościoła. Był to czas, w którym po raz kolejny uświadamiałem sobie, że bycie animatorem to przede wszystkim służba innym i spalanie się dla Chrystusa, a nie korzyści i pozycja. Osobiście był to też dla mnie czas pytań o swoje miejsce w Kościele i drogę życiową, aczkolwiek jedno po tym COMie wiem na pewno – jedną z tych dróg jest trwanie w Ruchu i dalsza posługa w nim 😇.” (Maciek)
“Przyjęcie krzyża animatorskiego jest dla mnie momentem wyjątkowym, ponieważ formowałem się do tej chwili wiele lat. Czuję się wyróżniony i jeszcze bardziej wezwany do służby drugiemu człowiekowi. Ta chwila jest dla mnie podkreśleniem, że tylko przyjęcie wszystkich Drogowskazów Nowego Człowieka pozwala nazwać mnie członkiem Ruchu Światło-Życie. Po raz kolejny przypomina mi się, że formacja w Ruchu nie jest ciężka – po prostu jest wymagająca 😇” (Piotrek)
“Moja formacja w Ruchu trwała trochę dłużej, niż się to standardowo odbywa, ale wierzę, że taki był Boży plan na moje życie – trzeba mi było wszystko spokojnie i powoli wytłumaczyć. Przyjęcie krzyża animatorskiego jest dla mnie potwierdzeniem mojej już podejmowanej posługi, ale też przypomnieniem, że mam się w niej przede wszystkim kierować miłością do Boga i postawionych na mojej drodze bliźnich 😇” (Magda)
