Skip to content Skip to footer

Oaza Rodzin I stopnia – Ochotnica Górna, 14-29.07.2023

W drugim turnusie bieżącego roku przeżywaliśmy rekolekcje I stopnia w Ochotnicy Górnej. Dzięki duchowej opiece księży moderatorów:  księdza Marka Węgrzynowicza oraz księdza Artura Stania przez 15 dni formacji oazowej dwanaście małżeństw wraz ze swoimi dziećmi podążało za Chrystusem.

Uczestnikami rekolekcji były małżeństwa z diecezji: łowickiej, lubelskiej rzeszowskiej oraz dwóch diecezji niemieckich. Zgodnie z tegorocznym tematem tworzyliśmy „żywy Kościół”. Uczestnicząc we mszy świętej, która była centralnym punktem każdego dnia, umacnialiśmy swoją wiarę. Wszyscy małżonkowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniach kręgów, konferencjach i nabożeństwach. Jednym z najważniejszych momentów rekolekcji było przyjęcie Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela. W pięknej, góralskiej kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wszystkie małżeństwa oddały siebie i swoje rodziny Bogu.

Innym wydarzeniem, które szczególnie przeżyliśmy była modlitwa małżonków, dzięki której mogliśmy spojrzeć na siebie oczyma Bożej Miłości. Trzynastego dnia uczestniczyliśmy w dniu wspólnoty, który miał miejsce w samym sercu naszego Ruchu – na Kopiej Górce w Krościenku. Wraz z dwudziestoma pięcioma oazami tworzyliśmy Oazę Wielką. Eucharystii, w której wzięliśmy udział, przewodniczył ks. Bp Adrian Put, a mszę koncelebrowało 35 kapłanów z różnych diecezji nie tylko w Polsce. Wielką radością była dla nas „godzina odpowiedzialności i misji”, na której wielu oazowiczów złożyło na ołtarzu  swoje przyrzeczenie abstynencji.

Był to piękny czas naszego duchowego wzrostu. Wróciliśmy do domów umocnieni, z poczuciem Wspólnoty, nie tylko w wymiarze diecezjalnym. 

Zachęcamy do przejrzenia poniższej fotorelacji z rekolekcji.

Copyright © M&K 2023

Konto diecezjalne:
STOWARZYSZENIE DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
NR KONTA: 06 1240 1574 1111 0010 9045 3697

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com