Skip to content Skip to footer

Rekolekcje Ewangelizacyjne – Piwniczna Zdrój, 15-21.01.2023

Jak mogłabym opisać tegoroczne rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw w Piwnicznej Zdrój? Zaskakujące, głębokie, owocne… Boże! Duch Święty zdawał się wypełniać wszystko, co ich dotyczyło, a atmosfera wytworzona przez księdza moderatora Tomasza Stępniaka i parę prowadzącą – Renatę i Grzegorza Bryków bardzo sprzyjała pełnemu wejściu w każdy punkt programu.

Małżeńska adoracja przed Najświętszym Sakramentem, prowadzona przez ks. Tomka i akompaniamencie muzycznym pozwoliła zagoić wiele, zdawałoby się czasem nieuleczalnych, ran. Dialog małżeński dał czas na kontynuację wątków z adoracji i wyjaśnienie ich w obecności Ducha Świętego. Codzienne krótkie konferencje księdza oraz homilie w czasie Mszy Świętej oparte na życiowych przykładach pozwoliły każdemu znaleźć siebie i idealnie współgrały z rozmowami na kręgach, co jeszcze bardziej pogłębiało wewnętrzne przemyślenia i kierowało nas ku Bogu.

Chociaż wiek uczestników był bardzo zróżnicowany, nic nie stało na przeszkodzie, by z dziecięcą radością oddać się bitwie na śnieżki czy uwielbiać Boga tańcem i zabawami. Jak zgodnie przyznało wielu uczestników, ten tydzień pokazał nam wszystkim, że Domowy Kościół to nie „zgorzkniali uczestnicy niedzielnych Mszy”, ale prawdziwa, żywa i radosna wspólnota, w której naprawdę chce się być!

Marcelina i Konrad

Copyright © M&K 2023

Konto diecezjalne:
STOWARZYSZENIE DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
NR KONTA: 06 1240 1574 1111 0010 9045 3697

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com