Skip to content Skip to footer

Relacja z Oazy Modlitwy dla Dorosłych – Łowicz, 15-17.05.2026

W weekend (15.05-17.05) w Domu Modlitwy i Formacji, w Łowiczu, odbyła się Oaza Modlitwy dla Dorosłych pod hasłem roku duszpasterskiego “Uczeń-misjonarz”. Zgromadziło się 26 rodzin (ponad 70 osób) z naszej diecezji.

Odkrywaliśmy, że na mocy sakramentu chrztu świętego, zostaliśmy uposażeni we wszystko co potrzebne, aby jako uczniowie podejmować misję szerzenia Bożego pokoju, niesienia miłości i Światła w środowiskach, w których żyjemy na co dzień. Zauważyliśmy również, że rozeznawanie woli Boga w naszym życiu jest procesem potrzebnym i ciągłym. O dobre warunki do modlitwy oraz odpoczynku dla nas zadbał ksiądz Sylwester Bernat, a o merytorykę i główne treści ksiądz Grzegorz Gołąb. Sobotnie kazanie wygłosił ksiądz Jacek Zieliński – moderator rejonu kutnowskiego.

Chwała Panu za skierowane do nas słowo i ich serca otwarte na zaangażowanie w formację naszych rodzin!

Podczas niedzielnej Eucharystii, w procesji z darami przynieśliśmy także 50 egzemplarzy Pisma Świętego dla DMiF, jako dar od rodzin Domowego Kościoła diecezji łowickiej.

Mamy nadzieję, że ich studiowanie uczyni każdego z nas oddanym uczniem – misjonarzem Jezusa Chrystusa.

Copyright © M&K 2023

Konto diecezjalne:
STOWARZYSZENIE DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
NR KONTA: 06 1240 1574 1111 0010 9045 3697

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com