Skip to content Skip to footer

Relacja z Opłatkowego Dnia Wspólnoty – Łowicz, 14.01.2024

14.01.2024 w Domu Modlitwy i Formacji w Łowiczu, uczestniczyliśmy wraz z całą Wspólnotą Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej w opłatkowym Dniu Wspólnoty.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zawiązania Wspólnoty o godzinie 14:00 przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie, który był obecny w wyjątkowej monstrancji w kaplicy już nieprzerwanie od piątku od godziny 20:00. Czuwanie zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia, prowadzoną przez siostry Misjonarki Krwi Chrystusa i młodzież.

O godzinie 15:00 rozpoczęliśmy Zgromadzenie Eucharystyczne, centralny punkt spotkania, któremu przewodniczył wikariusz biskupi ks. Kanonik Sławomir Sobierajski.

W homilii ks. Sobierajski zwrócił uwagę m.in. na kwestię modlitwy, przytaczając pierwsze czytanie, w którym prorok Samuel słysząc głos Boga odparł: „Mów Panie, bo sługa Twój słucha”.

– Czyż nie jest tak, że wielu chrześcijan, także tu pośród nas, może i kapłanów, modli się w istocie modlitwą odwrotną – „słuchaj Panie, bo sługa Twój mówi”? Czyż nie tak wyglądają nasze modlitwy, intencje? – pytał celebrans.

Wikariusz biskupi przypomniał słowa ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło – Życie, który pisał, że „modlitwa jest przede wszystkim przyjęciem w wierze myśli Bożych wobec mnie”.

– Modlitwa ma nas zmieniać, napełniać Bożym spojrzeniem, ma być miejscem i czasem szukania Jego woli – dodał ks. Sobierajski.

Po Zgromadzeniu Eucharystycznym udaliśmy się do auli, by tam wysłuchać przedstawicieli Centralnej Diakonii Misyjnej. Agata i Krzysztof, małżeństwo z Poznania, przybliżyli nam krótko na czym polegają misje oazowe, wspomnieli o miejscach na świecie, gdzie rozwija się Ruch, zachęcili do dzieła Adopcji na Odległość, a także podzielili się swoim świadectwem z Filipin. Ula z Krakowa opowiedziała o swoich wyjazdach do Kenii i Tanzanii, zaś Przemek z Łodzi o wolontariacie misyjnym w Kazachstanie.

Następnie ks. Zbigniew odczytał Ewangelię, po której staropolskim zwyczajem podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia.

Nie zabrakło również przeróżnych słodkości, ciepłych i zimnych napojów oraz owoców, przy których mogliśmy miło spędzić wspólnie czas.

Bóg zapłać za ten dobry czas!

Copyright © M&K 2023

Konto diecezjalne:
STOWARZYSZENIE DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
NR KONTA: 06 1240 1574 1111 0010 9045 3697

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com