Skip to content Skip to footer

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego 27.05.2023

Przyszłość zaczyna się dzisiaj!
W dniu 27 maja 2023 r. dzieci, młodzież i rodziny Domowego Kościoła uczestniczyły w diecezjalnym czuwaniu Ruchu Światło-Życie w wigilię Zesłania Ducha Świętego.
Czuwanie odbyło się w parafii pw. Św. Jadwigi w Kutnie oraz w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.
W Kutnie czuwanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył ks. Jacek Zieliński. W trakcie wygłoszonej homilii ks. Sylwester Bernat zwrócił uwagę, że “w uroczystość Zesłania Ducha Świętego świętujemy urodziny Kościoła, wtedy narodził się żywy Kościół”. Żywy Kościół to każdy z nas ze swoim powołaniem i świadectwem życia. Przyszłość Kościoła, jak mówił ks. Sylwester, zaczyna się dziś i zależy od nas. Dlatego niezwykle głęboko wybrzmiały świadectwa podczas czuwania. Doświadczeniem Boga w swoim życiu podzieliła się s. Martyna, urszulanka, Emilia i Adrian Jankowscy z Domowego Kościoła, Klaudia Margulska z Oazy Młodzieżowej, ks. Cezary Porada oraz ks. Jacek Zieliński. W czasie czuwania ubogacił duchowo wiernych przepiękny śpiew scholi parafialnej, litania do Ducha Świętego oraz modlitwa kapłanów nad każdym o dary Ducha Świętego. Na zakończenie czuwania odśpiewany został Apel Jasnogórski, a wszyscy uczestniczący zostali zaproszeni do spotkania na agape.
W Rawie Mazowieckiej wydarzenie było współorganizowane przez rawską wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym “Nadzieja” oraz Ruch Światło-Życie Diecezji Łowickiej. W czasie czuwania ks. Łukasz Cukiert wygłosił konferencję. Uroczysta msza św. była koncelebrowana przez proboszcza miejsca, ks. Bogumiła Karpa i ks. Pawła Pietrzaka, Diecezjalnego Moderatora Domowego Kościoła, który wygłosił homilię. W posługę muzyczną włączył się zespół “Tchnienie Boga”, działający przy parafii. Po zakończeniu części modlitewnej wszyscy udali się na agapę do kawiarenki parafialnej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację czuwania a uczestnikom za przybycie i wspólną modlitwę. Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z czuwania w zakładce Galeria.

Copyright © M&K 2023

Konto diecezjalne:
STOWARZYSZENIE DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
NR KONTA: 06 1240 1574 1111 0010 9045 3697

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com