Skip to content Skip to footer

Dzień skupienia rejonu spalskiego – Spała, 11.03.2023

W sobotę 11 marca 2023 r. w domu rekolekcyjnym „Ostoja” w Spale rejon spalski Domowego Kościoła przeżywał po raz kolejny swój wielkopostny dzień skupienia. Brało w nim udział 12 małżeństw z naszego rejonu. Spotkanie prowadzili ksiądz moderator Grzegorz Gołąb, który odprawił dla nas Mszę Świętą w południe i wygłosił konferencje, oraz gospodarz miejsca, ksiądz Dariusz Łosiak, który przewodniczył porannej jutrzni oraz wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Przeżywanie tegorocznego dnia skupienia miało każdego z nas doprowadzić do osobistej odpowiedzi na pytanie o to, w jaki sposób służyć innym we wspólnocie Domowego Kościoła.

Po każdej konferencji był czas na indywidualną pracę w ciszy nad pytaniami formacyjnymi, nawiązującymi do tekstów konferencji. Owocami swojej pracy jak i całego dnia skupienia każdy uczestnik mógł podzielić się z innymi podczas wieczornego spotkania całej wspólnoty. Wtedy usłyszeliśmy wiele świadectw na temat tego, jak bardzo ta cisza była nam wszystkim potrzebna, aby zajrzeć w głąb siebie i stworzyć dzięki temu przestrzeń do pogłębienia relacji z naszym Bogiem.

Zakończeniem tego błogosławionego dnia była godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, która odbywała się w dużej mierze również w ciszy, gdyż była przede wszystkim czasem osobistej rozmowy z Panem Jezusem i dziękczynienia za ten dzień.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony we wszystkich owocach tegorocznego dnia skupienia.

Kinga i Daniel Stankiewiczowie

Copyright © M&K 2023

Konto diecezjalne:
STOWARZYSZENIE DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
NR KONTA: 06 1240 1574 1111 0010 9045 3697

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com