Skip to content Skip to footer

Oaza Modlitwy dla dzieci – Łowicz, 30.04.-3.05.2023

W dniach 30.04.–3.05.2023 r. w WSD w Łowiczu odbyła się Oaza Modlitwy Dzieci Bożych diecezji łowickiej pod hasłem „Z ciemności ku Światłu”. W Oazie uczestniczyły nie tylko dzieci z diecezji łowickiej, ale także z archidiecezji gnieźnieńskiej, które przyjechały wraz z Siostrą Immakulatą ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.

Oaza Modlitwy to czas spotkania z Panem Bogiem i bliźnimi. Dzieci przeżywały ją pod okiem niezwykłych księży: ks. Tomasza Staszewskiego i ks. Sylwestra Bernata – moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej.

Podczas spotkań w grupach z animatorami oraz konferencji prowadzonych przez księży, dzieci miały możliwość zatrzymania się i refleksji nad dwoma głównymi tematami: Eucharystia spotkaniem z żywym Jezusem, który przemienia smutek w radość i Nowe życie w spotkaniu z Jezusem, który przebacza i uzdrawia. Msza Święta, która odbywała się każdego dnia, Namiot Spotkania, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu były już bezpośrednim przeżyciem i doświadczeniem tego, do czego wcześniej dzieci się przygotowywały w pracy formacyjnej – czyli spotkaniem z żywym Jezusem i przejściem z ciemności ku Światłu.

Oaza Modlitwy to nie tylko modlitwa. To także bardzo ważny czas dla siostry i brata. Dzieci spędzały go mocno zaangażowane m.in. podczas spaceru po Łowiczu, gdzie mogły zwiedzić bazylikę katedralną, krypty, w których spoczywa dwunastu prymasów Polski. Podczas spaceru cała Oaza zaśpiewała „Barkę” przy pomniku Jana Pawła II, a całości dopełniło pamiątkowe zdjęcie. Czas szczególnej integracji to czas zabaw i gier zespołowych prowadzonych przez animatorów. Nie zabrakło też piłki nożnej i bardzo radosnych pogodnych wieczorów.

Oazę odwiedziło dwóch szczególnych gości. Biskup ordynariusz Andrzej Dziuba, przywitany serdecznie przez wszystkich uczestników, modlił się podczas Apelu. Natomiast z biskupem pomocniczym Wojciechem Osialem dzieci wspólnie odśpiewały litanię do NMP i Apel.

Nieocenioną pomocą dla Oazy służyły rodziny i małżeństwa z Domowego Kościoła. Cała inicjatywa w tym miejscu nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie i konkretna pomoc Wydziału Duszpasterskiego Kurii Łowickiej oraz WSD w Łowiczu, za co Ruch Światło-Życie jest ogromnie wdzięczny.

Na zakończenie Oazy, wdzięczni Panu Bogu za wspaniały czas modlitewnego spotkania w duchu jedności, uczestnicy dzielili się doświadczeniem radości ze spotkania z żywym Jezusem podczas Oazy i umocnienia przez Niego. 

Oaza Modlitwy za nami. A teraz zapraszamy do Łowicza na wakacyjne rekolekcje oazowe. Terminy rekolekcji i wszystkie szczegółowe informacje dostępne w zakładce Rekolekcje.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rekolekcji w zakładce Galeria.

Copyright © M&K 2023

Konto diecezjalne:
STOWARZYSZENIE DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
NR KONTA: 06 1240 1574 1111 0010 9045 3697

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com