Skip to content Skip to footer

Opłatkowy Dzień Wspólnoty 8.01.2023

8 stycznia 2023 r. w WSD w Łowiczu, przeżywaliśmy opłatkowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie naszej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, podczas którego ks. Sylwester, moderator Ruchu Światło Życie, zacytował fragment z testamentu naszego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego: “I jeżeli miałbym coś do przekazania i chciałbym coś przekazać w moim duchowym testamencie – to właśnie ten dar – charyzmat Światło-Życie. Gdyby Pan pozwolił mi żyć i działać, jednego bym tylko pragnął, abym mógł skuteczniej i owocniej ukazywać pośrodku współczesnego świata piękno i wielkość Tajemnicy Kościoła – sakramentu, czyli znaku i narzędzia jedności wszystkich ludzi”. Następnie rozpoczęliśmy w ciszy adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończyliśmy odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

O 15:00 rozpoczęliśmy Eucharystię, której przewodniczył ks. Biskup Wojciech Osial. Nawiązując do wczorajszej uroczystości Chrztu Pańskiego, ks. Biskup wskazał na wielką rolę sakramentu Chrztu dla każdego człowieka, a szczególnie dla nas, członków Ruchu Światło Życie. Przez chrzest zostaliśmy zanurzeni w tajemnicy Kościoła, który na wzór Chrystusa jest miejscem służby i głoszenia Ewangelii. Ks. Biskup przywołał witraż z kaplicy Chrystusa Sługi w Centrum RŚŻ w Krościenku, przedstawiający Pana Jezusa ze złożonymi i wzniesionymi ku górze rękoma. Każdy element wnętrza tej kaplicy przemyślany jest tak, aby ukazywał nam ideał Chrystusa Sługi. Obraz ten w powiązaniu ze sceną chrztu w Jordanie przypomina nam ważną prawdę: ciągle uobecniana w Eucharystii służba Chrystusa dla zbawienia człowieka wyraża się w Jego posłuszeństwie aż do śmierci na krzyżu, a do wypełnienia tej misji zbawienia świata Jezus jako Sługa został namaszczony Duchem Świętym, przyjmując chrzest w Jordanie. Podobnie i dla nas, naszym celem – ludzi ochrzczonych, jest postawa pokornej służby i posłusznego oddania się na służbę w Kościele.  

Po Eucharystii udaliśmy się całą wspólnotą do auli, aby kolędować i złożyć sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Podczas tego spotkania, została zaprezentowana nowa strona internetowa, wspólna dla całego Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej. Stronę oaza.lowicz.pl oficjalnie otworzył ks. Biskup Wojciech, po czym Marcelina i Konrad Olszewscy zaprezentowali wszystkim strukturę i zawartość strony.

W refektarzu czekała na wszystkich ciepła kawa i herbata oraz wspaniałe ciasta, przygotowane przez rodziny z Domowego Kościoła.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten radosny czas spotkania i wspólną modlitwę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w zakładce Galeria.

Pozdrawiamy,
Teresa i Piotr

Copyright © M&K 2023

Konto diecezjalne:
STOWARZYSZENIE DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
NR KONTA: 06 1240 1574 1111 0010 9045 3697

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt.oaza.lowicz@gmail.com